Ks. Skorupki 9, Janów Lubelski

FERIE 2024 – podsumowanie

Dzieci grające w piłkę nożną halową

Niestety, jak co roku, w terminie ferii zimowych dla dzieci z województwa lubelskiego, (czyli od 29 stycznia do 11 lutego), zima wzięła sobie urlop. O sportach zimowych mogliśmy sobie jedynie pomarzyć.
Pomimo to, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim, starał się umilić czas wolny od zajęć lekcyjnych dzieciom, które pozostały na czas ferii w domu, organizując zajęcia aktywizujące oraz zawody sportowe.
Dla lubiących pobyt na pływalni obniżono cenę skorzystania z jej usług, by jak największa ilość dzieci, mogła korzystać z niej codziennie. Od godziny jedenastej do czternastej, każdy uczeń mógł wejść na halę basenową z 50% zniżką. W tym czasie, na życzenie, uruchamiane były wszystkie atrakcje hali basenowej. Z pływalni w czasie ferii, w godzinach promocyjnych, skorzystało 181 uczniów.
W pierwszym tygodniu ferii – 30 stycznia, odbyły się Mistrzostwa Drużyn Podwórkowych w Halowej Piłce Nożnej Drużyn 8. osobowych. Mistrzostwa powróciły do kalendarza imprez MOSiR po kilkuletniej przerwie i w tym roku zostały zorganizowane z myślą o wszystkich dzieciach ze szkół podstawowych. Rywalizacja odbyła się w kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. W hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym stawiło się 14 drużyn z ogromnym zapałem do walki o wysokie miejsca.
W młodszej kategorii wiekowej (I-III) zwyciężyła drużyna PSP Modliborzyce. Drugie miejsce zajęła drużyna: Football Academy Janów Lubelski, a trzecie – Pogoń. Tytuł Króla Strzelców zdobyli ex aequo – Fabian Serwatka i Norbert Widz, zaś Najlepszego Bramkarza: Marceli Radzik.
W starszej kategorii wiekowej (IV-VIII) zwyciężyła drużyna Chłopaki z Orlika. Drugie miejsce zajęły Godziszowskie Asy, a trzecie – Momocianki. Tytuł Króla Strzelców zdobył – Adrian Wielgus, zaś Najlepszego Bramkarza: Wiktoria Tarka.
Drugiego tygodnia ferii (6 lutego) odbył się Zimowy Turniej w Kręgle. Zwycięzcami zostali: Sebastian Wuczko w kategorii: klasy I-III oraz Michał Mróz (I miejsce) i Patryk Wuczko (II miejsce), w kategorii: klasy IV-VIII. Najwyższą liczbę punktów w pojedynczej grze uzyskał Michał Mróz – 104 punkty.