Napisz do nas

Kryta pływalnia Obiekty sportowe

Archiwum aktualności

Pilates to system ćwiczeń fizycznych, którego celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. Pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych, ma przyczyniać się do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących. Pilates to sposób na zatrzymanie pędzącego rytmu dnia, rozluźnienie, relaks. Tak też można się było poczuć na pokazowych zajęciach pilates, które odbyły się 20 listopada o godzinie 17.30 w niewielkiej sali ćwiczeń przy Hali Sportowej w Janowie Lubelskim.

Zajęcia zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji a poprowadził wykwalifikowany instruktor pilates, rekreacji ruchowej i sportu – Antoni Sydor. W ciągu zaledwie godziny przeprowadził ćwiczących poprzez meandry rozgrzewki, skróconego kursu systemu pilates oraz umiejętnego studzenia, ciekawie opowiadając o nabywaniu umiejętności pełnego oddechu, koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała, zdrowego odżywiania, zademonstrował możliwości ćwiczenia z przyborami.

Ideą zajęć było zachęcenie jak największej ilości osób do świadomej dbałości o kondycję organizmu, a przez to poprawę komfortu życia na co dzień. Zajęcia pilates będą organizowane w blokach 20. godzin lekcyjnych, skumulowanych w 10. spotkań (2 x 45 min + 10 minut przerwy). Wszystkich chętnych zapraszamy do tworzących się nowych grup pilates. Informacje i zapisy - tel. 504 250 556 lub w kasie pływalni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach.

Dodano: 21 listopada 2014 r. 

Poprzednia strona Następna strona

Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji 
w Janowie Lubelskim

 

Darmowe liczniki darmowe liczniki!