Napisz do nas

Kryta pływalnia Obiekty sportowe

Archiwum aktualności

ZAPROSZENIE DO PILATES.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób chcących poprawić swoją kondycję fizyczną i równocześnie uzyskać lepsze samopoczucie, składamy propozycję uczestnictwa w zajęciach gimnastycznych z zakresu rekreacji ruchowej metodą PILATES.

Systemowo ćwiczenia PILATES polegają najpierw na małej rozgrzewce a później już na spokojnych ćwiczeniach statycznych, w określonych pozycjach, z napinaniem, rozluźnianiem i rozciąganiem mięśni wszystkich partii ciała, ale ze szczególnym uwzględnieniem tzw. mięśni centrum: brzucha i grzbietu.

Ważnym czynnikiem oprócz dbałości o precyzję ruchów jest dostosowanie oddechu do poszczególnych cykli każdego ćwiczenia.
Uczestnikami mogą być osoby w różnym wieku i o różnym poziomie kondycji fizycznej – grupa do 10 osób.

Do wstępnych ćwiczeń będzie potrzebny wygodny, niekrępujący ruchów (ale i niezbyt luźny) dres lub koszulka i getry. Będzie też przydatne sportowe obuwie (do rozgrzewki) i skarpetki na zmianę, bowiem większość pozycji pilatesowych wykonuje się boso, co pozwala także ćwiczyć mięśnie stóp. Konieczny jest duży ręcznik do położenia na macie.

Ćwiczenia rozpoczynamy minimum 1 godzinę po małym posiłku np. po przekąsce a 3 – 4 godz. po większym posiłku np. po obiedzie.

Nasze zajęcia będą się odbywały w Małej Sali Lustrzanej na I p. Sali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej „Trójka” w Janowie Lubelskim.

Formą zajęć będzie kurs podstawowy, wstępny 20 – to godzinny (gdzie godzina lekcyjna = 45 min). Jest propozycja aby zajęcia były prowadzone 1 raz w tygodniu po 2 godziny dziennie, w godzinach popołudniowych – od 17.30. Szczegóły zostaną ustalone na pierwszym spotkaniu.

Zajęcia poprowadzi Antoni Sydor - Instruktor PILATES

(uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz Instruktora Sportu).

ZAPRASZAMY!

 

Informacje i zapisy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim, tel. 504 250 556, 15 8725 105 w. 24.

Opracował: Antoni Sydor

Dodano: 14 listopada 2014 r. 

Poprzednia strona Następna strona

Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji 
w Janowie Lubelskim

 

Darmowe liczniki darmowe liczniki!