Napisz do nas

Ośrodki wypoczynkowe Kryta pływalnia Obiekty sportowe i tereny rekreacyjne

Archiwum aktualności 

 

UROCZYSTOŚĆ OFICJALNGO OTWARCIA
KRYTEJ PYWALNI "OTYLIA"
W JANOWIE LUBELSKIM

 

Wielokrotna mistrzyni świata Otylia Jędrzejczak odwiedziła Janów Lubelski. Przyjechała już w niedzielę, 5.10.2008r., by (jak obiecała swoim janowskim fanom) wypróbować osobiście nowootwartą pływalnię.

 

Po kameralnym spotkaniu z mieszkańcami na naszym janowskim, zrewitalizowanym rynku, mistrzyni przyjechała na pływalnię, gdzie spotkała się ze swoimi fanami, rozdawała autografy, po czym ochoczo wskoczyła do wody. Takiego stylu nasza pływalnia jeszcze nie widziała. Wszystkie oczy bacznie śledziły każdy ruch mistrzyni, co chwilę rozlegały się gromkie brawa.

 

Pani Otylia po krótkiej rozgrzewce, ustanowiła nowy rekord basenu sportowego na dystansie 50m., delfinem – 30,78 s. To nie lada wyzwanie dla wszystkich korzystających z pływalni. Po wyjściu z wody mistrzyni wyraziła swoje uznanie dla niecki basenu sportowego, określając go mianem basenu szybkiego.

Następnego dnia Pani Otylia, po porannej, prywatnej sesji zdjęciowej, wykonanej przez OSiR na jej osobistą prośbę, już przed 10.00 pojawiła się w Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej, gdzie spotkała się z uczniami janowskich szkół oraz mieszkańcami naszego miasta. W spotkaniu uczestniczył również Pan Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś. Mistrzyni wpisała się do Księgi Pamiątkowej, odcisnęła na pamiątkę swoją dłoń w gipsie, odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów i uczestniczyła w króciutkiej konferencji prasowej.

Około godziny 11.00 na hali basenowej zgromadzili się już wszyscy zaproszeni Goście i rozpoczęła się uroczystość oficjalnego otwarcia Krytej Pływalni „Otylia” w Janowie Lubelskim. Obecnością swoją zaszczycili nas: gość specjalny Otylia Jędrzejczak, Wicewojewoda Lubelski Henryka Strojnowska, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Marek Flasiński, były Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Zdrojkowski, Wizytator Kuratorium Oświaty Grażyna Dziechciarz, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Jan Frania, przedstawiciele Kościoła: Ks. Infułat Edmund Markiewicz, Ks. Proboszcz Jan Sobczak, Ks. Kanonik Jacek Staszak, Ks. Proboszcz Dariusz Socha oraz przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego i gminnego.

Po krótkim powitaniu Pan Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś wygłosił przemówienie poświęcone historii powstania pływalni, jej roli w rozwoju dzieci i młodzieży z naszego regionu. Następnie głos zabrał Pan Starosta Zenon Sydor, Pani Wojewodzina, Pan Marszałek Województwa Lubelskiego, Pani Wizytator Kuratorium Oświaty, Pani Otylia Jędrzejczak oraz Pan kierownik obiektu Andrzej Majkowski. Następnie dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi, która opadła dopiero po kończącym ceremoniał cięciu dyrektora OSiR Krzysztofa Deruś. Oficjalne przemówienia zakończyło przecięcie wstęgi i poświęcenie pływalni, którego dokonał Ks. Proboszcz Jan Sobczak.

W chwilę potem nastąpił pokaz zajęć przeprowadzanych na pływalni z najmłodszymi grupami wiekowymi, które już niecierpliwie czekały na swoją kolej. Następnie zaproszeni goście udali się na krótki spacer połączony ze zwiedzaniem obiektu. Wszystkim uczestnikom uroczystości, czego nie ukrywali, bardzo podobał się nowy obiekt. Sama zaś mistrzyni chwaliła również piękno i zacisze naszej okolicy.
Wszyscy zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad do Hotelu „Królewski”, gdzie zakończyła się część oficjalna uroczystości.

Zobacz galerię zdjęć

Dodano: 7 października 2008 r.

Poprzednia strona Następna strona


Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji 
w Janowie Lubelskim

 

Darmowe liczniki darmowe liczniki!